Facebook Livestream Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

Facebook Livestream özelliği ile alışveriş alışkanlıklarımızda bir değişiklik daha olacak. Tüketiciler artık markaların canlı yayınlarında alışveriş yapabilecek, en önemlisi ise gerçek zamanlı olarak yeni ürünleri keşfedebilecek, beden ve kalıplar hakkında sorular sorabilecek ve gerçek zamanlı olarak ipuçları edinebilecek.

Facebook Livestream özelliği ile markalar tüketicilerine eşsiz bir deneyim sunuyor.

Covid-19 salgını sebebiyle tüketici cephesinde alışveriş davranışları hayli değişkenlik gösterdi. Dijitalin her kullanım alanında iliklere kadar işlediği modern çağda tüketiciler olarak çok vaktimiz yok. Siparişler hızla verilmeli, online ödemeler üst düzey güvenli olmalı ve verilen sipariş aynı hızda ve güvende elimizde olmalı.

Facebook Livestream

Fizikel mağazaların pandamı nedeniyle kapanmasıyla birlikte artan online siparişler alışveriş platformlarını da tüketici odaklı teknolojiler geliştirmeye yöneltti. Alışveriş deneyiminin daha kaliteli ve sonuç odaklı olması için geliştirilen bir yenilik de Facebook platformundan geldi. Facebook Livestream olarak adlandırılan Facebook’un yeni özelliğinde; 21 Mayıs-16 Temmuz tarihleri arasında, Cuma günleri markaların Facebook sayfaları aracılığıyla güzellik ve moda markalarının alışveriş yapılabilir canlı videolarına yer verecek.

En ilginç ve merakla beklenen deneyim türü ise; Facebook, marka tüketicilerinin akışta yer alan ürünlere “dokunarak” ve Livestream üzerinden istedikleri ürünleri satın alabileceklerini söyledi. Platforma şimdilik Clinique, Sephora, Bobbi Brown Cosmetics ve Abercrombie & Fitch gibi markaların ürünleri yer alıyor.